המחתרת החיפאית

BrokenFingaz

BrokenFingaz

הם אמני רחוב בני 24 עם קילומטראז' גרפיטי וליין T שירטס מדליק. הם מעצבים את רוב הפוסטרים ששווה להסתכל עליהם בתל אביב, והם עושים כל זאת מחיפה הרחוקה. לאחרונה סיימו חברי צוות הברוקן פינגאז Unga ו-Tant פרויקט הלבשת קירות הבטון החיצוניים של תאטרון חיפה. הפעם הם לא היו צריכים להציץ מעבר לכתף כדי לראות מה המשטרה חושבת על מה שהם עושים – את העבודה הזאת הזמין הממסד בכבודו ובעצמו. תפסנו את Unga לשיחה.
התאטרון ביקש משהו ספציפי או שקיבלתם חופש אמנותי מלא? חגי מתאטרון חיפה ניגש אלינו כשישבנו בקפה מסדה (מקום המפגש השכונתי), ושאל אם אנחנו רוצים לעשות פרויקט עם התאטרון. החלטנו יחד על הקירות, והם באו בגישה די פתוחה ולא ניסו להתערב בתוכן הציור.
כמה אתם מתכננים מראש כשאתם ניגשים לפרויקט כזה? באתם עם רעיונות או שאלתרתם במקום? זה תלוי מאוד בעבודה שעושים. היו לנו קירות שרק על הסקיצה שלהם עבדנו במשך שבוע ויותר. בפרויקט הזה היה לנו רעיון כללי, וכשהגענו למקום אלתרנו מפני שהחלל היה מורכב מכמה קירות, וניסינו לנצל את זה ולחלק אותו למעין פריימים של קומיקס.
בדרך כלל אתם מחתרתיים מאוד, וכשמזמינים מכם עבודה זה עבור מועדונים ודברים שקשורים לחיי לילה. איך הרגשתם כשקיבלתם הזמנה ממוסד כמו תאטרון חיפה? זה היה מגניב. לפעמים אתה נפגש עם בעלי מועדונים שחושבים שהם יודעים טוב ממך מה לצייר, ודווקא בתאטרון הם היו פתוחים מאוד. בכל מקרה אנחנו נמשיך לעשות גרפיטי לא חוקי, כי בזה התחלנו וכי זה תמיד יהיה חלק גדול מהרעיון של אמנות רחוב. אבל נשמח תמיד אם מי שאוהב את מה שאנחנו עושים יזמין אותנו לצייר, לא חשוב כל כך מה. מה גם שאחרי פרויקט כזה נשארים לנו הרבה צבעים, ואנחנו יכולים לצאת להפציץ…

חברי ברוקן פינגאז טוענים שמומלץ לבוא לראות את העבודה מקרוב ובגודל טבעי, ולא להסתפק בתמונות. הפרויקט, שהסתיים כנראה לשביעות רצונה של הנהלת התאטרון, צפוי להתרחב לקירות נוספים בקרוב.

BrokenFingaz

BrokenFingaz

BrokenFingaz

BrokenFingaz

BrokenFingaz

BrokenFingaz

BrokenFingaz

BrokenFingaz

Broken Fingaz, תאטרון חיפה

Broken Fingaz, תאטרון חיפה

Broken Fingaz, תאטרון חיפה

Broken Fingaz, תאטרון חיפה

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update