חיית במה

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

אנה ראיצביץ מנסחת מחדש את היחסים עם מושאי התשוקה של בני האדם

"אופנה, פיסול וכל מה שמעבר": המילים שמובילות אל האתר של אנה ראיצביץ (Ana Rajcevic) מפליאות לתאר את עבודתה של היוצרת הצעירה הפועלת בלונדון, שעבודותיה זכו לאחרונה, ובצדק, לחשיפה ותהודה נאה. הדי-אן-איי שלהן הוא תאטרלי, ספקטקלורי ופוטוגני במיוחד, כזה שמותיר רושם שמהדהד לאורך זמן, בניסיון כן לייסד ז'אנר חדש שלא נופל לשום הגדרה: תכשיט שהוא אביזר שהוא מעשה אמנות.
ראיצביץ התמקצעה בעיצוב אביזרים בתכנית התואר השני היוקרתית של London College of Fashion, שבה קיבלה מלגה מלאה. במהלך הלימודים היא גיבשה את קולקציית Animal, שמונה אובייקטים שמתפקדים כאביזרי ראש וגוף, אך גם כפסלים עצמאיים לכל דבר.

הצורות החלקלקות ומלאות התנופה לקוחות באופן מדויק מתוך מבנה השלד של מבחר חיות. הן עברו הגדלה ושינוי פרופורציות שטשטשו במעט את תפקודן המקורי, והעניקו להן עוצמה ומסתורין.

תהליך ייצור האובייקטים נעשה כולו בעבודת יד מחומרים כמו סיליקון, רזין ופיברגלס, וכלל מאמץ רב להתאמה מחדש לפנים, לראש ולמבנה הגולגולת של בני אדם. המפגש עם הגוף יוצר מראה היברידי מרשים, ספק עתידני ספק קדמוני, כולל מפגשים בין ניגודים כמו עוצמה מול פגיעות ואדם מול חיה, ויוצר הרהורים על רצף אבולוציוני אלטרנטיווי שבו עשויים היו להלך יצורים שכאלה. תוך כך ראיצביץ גם בוחנת את היחסים שמנהל האדם עם שכיות החמדה שלו, התכשיטים, אולי מושאי התשוקה העתיקים בעולם, המשמשים לקישוט, לפולחן וכסמל סטטוס.
הסדרה הוצגה בין היתר בלונדון, בפריז ובניו יורק, זכתה לסיקור נרחב במגזיני האופנה והעיצוב המובילים וקטפה את תואר הקולקציה הטובה לאביזרים בתערוכת העיצוב It's. בימים אלו היא מוצגת כחלק מהתערוכה "אופנת העתיד" במוזאון הקראפט באירלנד. (כתיבה: טל מר)

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

Ana Rajcevic

תגיות:

תגובות

  • אין תגובות. היו הראשונים להצטרף לדיון

Your Comment

אנא מלאו את השדות המסומנים.
לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update