חשיפת יתר

Austin

Austin

תערוכת צילום בניו יורק: ניר אריאלי שולף מצלמה ולוכד נשמות

הצלם ניר אריאלי, שתערוכתו Inframen תיפתח בניו יורק בגלריית Daniel Cooney Fine Art ב-16 בינואר, החל את דרכו כצלם בעיתון הצבאי "במחנה", שם צילם דיוקני חיילים לכתבות ולשערי המגזין. אחרי שהשתחרר עבר אריאלי לניו יורק, ובמהלך לימודי הצילום ב-School of Visual Arts התחיל לצלם רקדנים, מה שהפך לנושא המרכזי שלו כצלם.

הסדרה הנוכחית צולמה בטכניקת אינפרה-אדום החושפת את הפגמים החבויים על עורם של הרקדנים – צלקות, סימני מתיחה, כתמי שמש – ונדמה שכך היא מקלפת יחד עם עורם גם את ההיסטוריה הגופנית והנפשית.

"אני משתמש בצילום כדי להתחבר לאנשים", כותב אריאלי בהצהרת הכוונות שלו לקראת התערוכה. "כאדם מופנם, אני משתמש במצלמה כערוץ תקשורת אלטרנטיבי. ה'חוזה' הבלתי כתוב בצילום גורם למצולם להסיר באופן זמני את המגננות ולחשוף את עצמו. ב-Inframen רציתי לקחת את זה צעד קדימה, ולהגיע לרמה חדשה של אינטימיות עם המצולמים".

צילומיו המהפנטים של אריאלי רוויים ברגש וכאב, וחושפים את טבע הצילום כמכשיר תיעוד הנע בטווח שבין אובייקטיבי לפרסונלי, בין דיווח ליצירה. כל תמונה לוכדת רגע בזמן, מציגה נשמה ממוסגרת בעור חבוט וסדוק, ואריאלי מגיש את המצולם כתמונה אקספרסיוניסטית שאפשר להתעמק בה שעות. (כתיבה: מאיר סדן)

Billy

Billy

Taner

Taner

Evan

Evan

Kyle

Kyle

Nehemiah

Nehemiah

Devon

Devon

תגובות

  • ממה אתם מתפעלים? הצלם המוכשר מכער רקדנים יפים – לא חראם??

Your Comment

אנא מלאו את השדות המסומנים.
לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update