להתחיל מחדש

wildery_item_02

סקין חייתי וגופן המבוסס על קטלוג אותיות מימי המנדט: העיצוב החדש של reDesign

 

במשך למעלה מחמש שנות פעילותו של מגזין reDesign אנו מעצבים את המגזין סביב התחושה המשותפת לכולנו כאנשים יוצרים (ואובססיוויים), שלעולם לא מרוצים מהקיים: הדחף לחדש ולשנות ללא הרף, להישאר בתנועה ולחשוב איך ממציאים את היצירה שלנו – ובאותה הזדמנות גם את עצמנו – מחדש. לשם כך תכננו את אתר המגזין כך שבכל חודש יהיה אפשר להשיל את עורו ולחשוף אחד חדש. אנחנו מקווים שכבר שמתם לב, ואם לא אז זו ההזדמנות, שרקע האתר מתחדש בכל חודש בעיצוב של חברי המערכת ושל יוצרים שאנו מזמינים לשם כך במיוחד. לאחרונה אירחנו את אמן הרחוב DIOZ, את המאיירת מאיה כהן ואת האנימטור אורי טור, ובעבר המעט רחוק יותר את המעצבים עודד עזר, אברהם קורנפלד, יותם הדר ועוד.

לסקין הנוכחי והחייתי-עד-מאוד שלנו אחראית חברת המערכת אסתי מוריק, מעצבת אלופה ותופרת בובות מדופלמת. העיצוב שואב השראה מטרנד עולמי ההולך ומתחזק וידוע בשמות שונים, המוכר ביותר מביניהם הוא ה-New Aesthetic.

מגמה זו מתבססת על שאילה של אלמנטים ודימויים אקראיים יותר ופחות, ויצירת "רימיקס" דיגיטלי שלהם, המציב את הטכניקה והטכנולוגיה כנושא היצירה, שהם לאו דווקא נושא הדימוי עצמו.

נוסף על עיצוב הרקע, אנו גם מתכבדים לארח בכל חודש גופן המפאר את הציטוטים הגדולים בגוף הכתבות. עד היום התארחו אצלנו גופנים ממיטב המעצבים – עודד עזר, הגילדה, אאא – וגם כאלה של סטודנטים שלהם הייתה זו הופעת בכורה. החודש אנו גאים לארח את גופן "מנדטורי" בעיצוב ינק יונטף, גופן כותרות ורסטילי ביותר בעל שמונה סגנונות שונים. יונטף, מבכירי המעצבים בישראל, מתמחה באדפטציות לגופנים לועזיים לעברית ובהחייאת אותיות היסטוריות.

הגופן מבוסס על קטלוג אותיות עץ תל אביבי מימי המנדט, ויונטף הוסיף להן סימנים, מספרים ואף אותיות לטיניות.

רוצים לראות את כל העיצובים והפונטים שאולי פספסתם? לחצו על כפתור החץ מעל תיבת "המומלצים" מצד שמאל, והאתר יחליף את עורו לזה של החודש הקודם. אם אתם מעצבים, מאיירים או אמנים, ואתם מרגישים שיש לכם מה לתרום ורוצים לקבל אצלנו במה – נשמח לשמוע מכם ואולי נארח את העיצוב שלכם כאן באתר המגזין.

wildery_item_03

Mendatory

גופן "מנדטורי" בעיצוב ינק יונטף

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update