מוצג א': ללא כותרת

מגזין אנטייטלד - עמוד הבית

מגזין אנטייטלד - עמוד הבית

אנטייטלד – מגזין אינטרנט קבוצתי טרי – מצליח לספק שיח אינטליגנטי ובגובה העיניים בנושאי עיצוב, אמנות ומה שמסביב. את התכנים יוצרים כ-40 משתתפים, והוא מנוהל על ידי טליה זליגמן ואברהם קורנפלד, שהכירו במכללת הדסה בירושלים (היא מרצה נערצת, הוא סטודנט פלא), ואחרי שעשו דבר או שניים באינטרנט, החליטו לבנות פרויקט משותף.

טליה, למה אנטייטלד?

השם "אנטייטלד" הוא חיבור מקסים בין העולם הדיגיטלי, שבו כל קובץ נפתח ונקרא כך, לבין עולם האמנות, שבו יצירות רבות מכוּנות 'untitled'

אברהם, למה מגזין אינטרנטי? "הרגשנו שחסרים מקומות מעניינים ברשת שבהם אפשר לקרוא על אמנות ותחומי עיצוב שונים בגובה העיניים וללמוד דברים חדשים מתחומים משיקים. מסיבה לא ברורה כל אחד מהתחומים נמצא בבועה משלו (למשל, כמה מעצבים גרפיים יודעים מה זה "parting line"? אמנם זה מושג שולי, אבל הדבר הראשון שלומדים בבי"ס לעיצוב תעשייתי). הקמנו את המקום כדי שנוכל לשבת בכל בוקר עם הקפה ולקרוא איזו מחשבה מעוררת שתפתח לנו את היום…"

הכוח של הבמה הזאת הוא באינטראקציה בין הגולשים לבין חברי הקבוצה, זאת ההשראה האמיתית. אנחנו רק הקמנו את הפלטפורמה

האתר מחולק בצורה מובהקת (יש שיגידו מובהקת מדי) ל'מחשבות' ול'מעשים'. איך הגעתם לזה?
טליה: "אני לא זוכרת בדיוק את התהליך שהביא לחלוקה הספציפית. רצינו לצאת מהפורמט הבלוגי המוכר של קטגוריות פוסטים. היה לנו חשוב להיות מקום בעברית, ולכן מילים כמו פוסטים או רשומות עושות לנו אי-נוחות גופנית. החלוקה למחשבות ולמעשים קצת יותר ברורה. היה גם דיון סוער אם המשתתפים יחולקו לחושבים ולעושים, אבל זה עורר יותר מדי התנגדויות (ובצדק)".

איך אתם בוחרים את המשתתפים?

טליה: "התחלנו מאנשים שאנחנו מכירים ואוהבים את העבודה שלהם או את הכתיבה שלהם וניסינו לדאוג שיהיו מרוב תחומי העיצוב והאמנות (אפילו שהניסיון לכסות את כל הטווח הזה הוא אינסופי). חלק מהכותבים מקשרים אותנו לאחרים, ולרוב אנחנו מקבלים פניות מיוצרים מעניינים ובוחרים רק את מה שמתאים".

תכניות לשנה החדשה? לאן הייתם רוצים לראות את זה מגיע?

אברהם: "יהיה נחמד אם אנטייטלד יהפוך לבמה פעילה שכולם ייקחו בה חלק פעיל – אם ביצירת התכנים, אם בהשתתפות בדיונים ובפעילויות עתידיות אחרות. יש מקום לכולם ובזכות כל אלה שמשתפים יש תוכן. לאנטייטלד יש את הכוח להשפיע על הדרך שהתחום יכול לראות את עצמו. לאנשים החזותיים היום יש הרבה השפעה על התרבות שלנו וחשוב שיהיה דיבור על הערך ועל האחריות שלנו כאנשים ויזואלים, וחשוב להתייחס למה שאנחנו עושים בצורה ביקורתית. נשמח אם יותר גולשים ישתתפו בדיונים. כמו כן, מתוכננת לעלות עוד קטגוריה שונה בסוג התוכן ועוד אתר בקנה שאמור להיות אינדקס מעצבים ואמנים".

ביקשנו משניהם להמליץ על כמה פוסטים נבחרים מתוך אנטייטלד. לאחר גשם של הסתייגויות, התנצלויות ואי-נוחות כלפי החברים, הבטחנו שנקרא לזה: בחירה רנדומלית.
טליה: עיצוב רכב וזיהום ויזואלי (או: למה מעצבי רכב הם ערסים); שירת המקררים; מרככי כביסה בניחוח כפרי; מה זה נקרא מחשבה; חילוף חומרים
אברהם: Stay Little Valentine Stay; שלוש נקודות על היעלמות; הדיאלוג הפנימי עם המחשב; עוד על סגנון; Rage Against the Machine

מגזין אנטייטלד - רשימת

מגזין אנטייטלד - רשימת "החושבים והעושים"

"צפון", נורית קוניאק

ללא כותרת (תל אביב 2010), דוד עדיקא

ללא כותרת (תל אביב 2010), דוד עדיקא

מגזין אנטייטלד - עמוד מחשבה

מגזין אנטייטלד - עמוד מחשבה

Fela Mor טל מור,

Fela Mor טל מור,

"בית קברות", אברהם קורנפלד

"ארנב לבן", טימור דברה

"תצלום של תהליך עבודה" מאת שלומי אזולאי

אנטייטלד

אנטייטלד

שווייץ, רונית פורת

שווייץ, רונית פורת

טליה זליגמן ואברהם קורנפלד

טליה זליגמן ואברהם קורנפלד

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update