מטען עודף

גופן

גופן "מעודד פשוט" בעיצוב עודד עזר

מניפולציה חזותית ואיכות טיפוגרפית: העיצוב החודשי המתחלף של reDesign

החודש אנו מארחים ב-reDesign את האמנית הניו יורקית ווייאי לי (Weiyi Li), שהרקע המרהיב שעיצבה עבורנו לקוח מסדרת דימויים בשם Family Album Project II. ביקור בתיק העבודות של לי חושף חיבורים ויזואליים שנונים ומניפולטיוויים – ביניהם קיפולים של מגזינים, גלויות מוזאון מזויפות, שומר מסך להורדה, GIFים אנימטיוויים ופרפורמנס בסופרמרקט. העבודה שממנה לקוח עיצוב הרקע החודשי היא סדרה של פורטרטים קבוצתיים שעובדו ליצירת פאטרנים אינסופיים.
המניפולציה חזותית היא מוטיב חוזר שלי מרבה לעסוק בו בעבודותיה, והיא מספרת ש"בעיניי זה סוג של אלימות. אנחנו חיים בתקופה שבה כל אחד יכול להשתמש בכלים מתקדמים כמו מצלמות דיגיטליות ותוכנות כמו פוטושופ כדי ליצור מניפולציות חזותיות בלי בעיה.

אפשר להוריד פרטים שנראים לנו מיותרים או לא רצויים בקלות. אם אנחנו רוצים להוריד עץ מצילום, נמחק אותו; אם אנחנו רוצים להוריד אדם, אנחנו יכולים למחוק גם אותו בקלות ובלי מטען רגשי.

"חלק מהעבודות שלי מתמקדות בסוג כזה של אלימות, כמו בעבודה הקודמת בפרויקט האלבום המשפחתי שבה מחקתי חלקי אנשים מתמונות ישנות כך שלא יסתירו את קו האופק שמאחוריהם".
לי היא בוגרת לימודי התואר השני בעיצוב גרפי של אוניברסיטת ייל. לדבריה, התואר עזר לה להתפתח דווקא כאמנית. "אחד הדברים החשובים שלמדתי בתהליך הארוך הזה היה להבין איך לייעד עבודה לקהל מסוים במקום לחכות שמישהו ימצא אותה במקרה. אני תמיד מנסה למצוא קשר מדויק בין העבודות שאני יוצרת לבין קהלים שונים."
בגזרת גופן החודש אנו גאים לארח את המעצב עודד עזר עם הגופן "מעודד פשוט". עזר, הידוע בניסיונותיו הוויזואליים הנועזים, הוא טיפוגרף עדין וניואנסי כשזה מגיע לגופנים גרידא. "מעודד פשוט" מבוסס על שלד מקורי של עזר שאפשר למצוא גרסאות אחרות שלו גם בגופנים משוכללים יותר שעיצב, כמו גופן "רץ". הגופן פופולרי במיוחד כגופן רשת חי, דבר שאפשר לזקוף – מעבר לאיכות הטיפוגרפית ולקריאות שלו – לזכותם של הפיצ'רים הפשוטים של הגופן, שמקנים לו איכות מיוחדת בתצוגה על מסך.

reDesign Cover designed by WeiyiLi

reDesign Cover designed by WeiyiLi

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update