משחקי צעצוע

יוסי וייס, 3 רובוטים. צילום: יח"צ

יוסי וייס, 3 רובוטים. צילום: יח"צ

כפכפים, פחיות שתייה ושרשראות אופניים שינו את ייעודם המקורי והפכו לצעצועים

אחרי תערוכת "צעצוע" המוצלחת שאצרה בנמל תל אביב עם איה שהם, "מסע בין חלומות" מתחילת השנה ו"מיני ארט" היפואית שזה עתה נסגרה, חוזרת לימור מרגוליס לעולמם הקסום של הצעצועים בתערוכה Toy Cycle, שתיפתח בשבוע הבא במוזאון יפו העתיקה. נקודת המוצא של מרגוליס היא שצעצועים הם מוקד משיכה שלא נס לחו, הן לילדים שבינינו והן לילדים שבתוכנו. הפעם היא מבקשת להפנות את תשומת הלב לחיבורים מפתיעים הקשורים אליהם, ומשלבת גם יוצרים ופרויקטים מהעולם.
בתערוכה תוצג לראשונה בארץ אמנות הרנטגן של סאטרה שטולקה (Satre Stuelke) מארצות הברית וניק ויסי (Nick Veasey) האנגלי.

השניים סורקים חפצי יומיום וצעצועים במכשירי CT ו-MRI, ואלו הופכים אחרי טיפול גרפי לדימויים ויזואליים מסקרנים.

זו גם הפעם הראשונה שבה ייחשפו תוצרי המיזם החברתי הקנייתי Ocean Sole, שהשכיל להפוך את אלפי הכפכפים המשומשים שנשטפים אל האוקיינוס ונפלטים בחזרה אל חופי קניה לחומר גלם ליצירת חפצים נחשקים, ותוך כדי כך לאפשר מקור רווח וגאווה לאומנים המקומיים. הצעצועים שיוצר יוסי וייס בשימוש חוזר של פסולת מפעלים ומוצרי צריכה כפחיות שתייה ורכיבים אלקטרוניים, וכמותם סדרת הכלבים שפיסלה נירית לבב משרשראות אופניים, הם גרסה מקומית למעגל המיחזור.
גם הפעם יהיה אפשר להתרשם מצעצועי קונספט שעיצבו סטודנטים ב"שנקר" ובמכון הטכנולוגי חולון. למי שהחמיץ את תערוכות סוף השנה, זו גם הזדמנות לפגוש כמה מפרויקטי הגמר הטובים של 2013, ובהם "אוצרות טבע" של אלכס חייקין, המציע צעצוע שהילד משלים לבד בעזרת רכיבים מהטבע; NI-O של גאות גונן, צעצוע הרכבה מחלקים מודולריים ואלקטרוניקה בקוד פתוח, המאפשר להרכיב אינספור צעצועים בעלי עיצוב והתנהגות שונים; "טוי אנד ג'רי" של דוד טל, המאפשר להצמיד למכלים ביתיים שהתרוקנו מתכולתם ערכת רכיבים ייעודית ולקבל בפעולה פשוטה ביותר צעצוע משעשע מן המוכן; ו"אנומלס" של עינב בן אשר, סדרת בובות בעלות מראה חריג שעוזרות לקטנים להתמודד עם החשש מפני השונה, לקבל אותו ולגלות כלפיו אמפתיה. (כתיבה: סיגל נמיר)

פליפ פלופ, חזיר בר. צילום: יח"צ

פליפ פלופ, חזיר בר. צילום: יח"צ

Nick Veasay, Plane

Nick Veasay, Plane

גאות גונן, NI-O. צילום: אדווה שלהבת

גאות גונן, NI-O. צילום: אדווה שלהבת

-----------------------------

עינב בן אשר. צילום: אדווה שלהבת

נירית לבב, Choo Choo. צילום: רן ארדה

נירית לבב, Choo Choo. צילום: רן ארדה

אלכס חייקין, רובוט עץ. צילום: דדי אליאס

אלכס חייקין, רובוט עץ. צילום: דדי אליאס

דוד טל, "טוי אנד ג'וי". צילום: אדווה שלהבת

דוד טל, "טוי אנד ג'וי". צילום: אדווה שלהבת

 

 

 

 

 

 

 

 

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update