עומס יתר

Sharon Fadida

Sharon Fadida

תרשימי זרימה וצורות ראשוניות: העיצוב החדש שלנו

החודש מתארח אצלנו בעיצוב רקע האתר שרון פדידה, בוגר התואר השני ללימודי אמנות בבצלאל. גוף העבודות העשיר והמגוון של פדידה כולל רישומים, מיצבים, אנימייטד GIFs, שירי רוק, קטעי וידאו ועבודות רדי מייד. כאמן המגיע מרקע של עיצוב, איור וקומיקס, הוא משלב בצורה ייחודית בין סגנון גרפי מוגדר וחד לבין שפה חופשית יותר, ויוצר משהו בעל קריאה כפולה – גם כיצירת אמנות אך גם כקומיקס או כעבודה טיפוגרפית – תכונה שמייחסים לעתים לאמנות המושגית, אך במקרה זה הממד האסתטי הוא מוקד העניין.

עבודותיו של פדידה – קומפוזיציות מסתוריות של אייקונים, תרשימי זרימה, טקסטים וחלקי גוף – מציבות אותנו בין מצבי "צפייה" ו"קריאה"

ומאתגרות אותנו כצופים. סרטו "היי פדידה", בשיתוף אסף מגל, מעמת את הצופים בין הז'אנר התיעודי המוקפד לבין העשייה האמנותית, המבקשת לדבר בדימויים ולפרוץ נרטיבים מפורשים. בעבודת הגמר שלו במסגרת התואר השני באמנות הוא יצר מיצב בגודל חדר שלם, שהורכב משברי עץ, זכוכיות וגבס שהונחו בדיוק קפדני ליצירת סצנה מסוימת. בימים אלה אפשר לראות מקרוב ואף לרכוש עבודות של פדידה בחנות הפופ-אפ שלו בגלריה Z I Z (רח' שביל המרץ 6, תל אביב, קומה שנייה).
גופן החודש הוא עומס בעיצוב ליה אופיר, מקולקטיב מעצבי הגופנים אאא. עומס נולד מתוך ניסיונות לפשט את הכתיבה לצורות ראשוניות, שלדיות. את השלד של הגופן עיבדה אופיר לגופן שצורותיו נעות בין הילדותי למתוחכם, והוא נצבע במשמעות חדשה בכל שימוש. במפגש שלו עם העיצוב של פדידה הוא מאזכר בעינינו כתיבה אמנותית של אמני הדפס משנות ה-50 וה-60, ואקספרימנטים טיפוגרפיים כמו גופן "לולו" הייחודי של האמנית הילה לולו לין.

Omes from Alteroy on Vimeo.

Sharon Fadida

Sharon Fadida

Sharon Fadida

Sharon Fadida

Sharon Fadida

Sharon Fadida

גופן "עומס", עיצוב: ליה אופיר

גופן "עומס", עיצוב: ליה אופיר

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update