שיכרון צבעים

After Matisse by Sonya Winner

After Matisse by Sonya Winner

גאומטריה בצבעים עזים והשראה ממאטיס: סוניה ווינר מעצבת שטיחים בעלי נוכחות

בתערוכה הניו יורקית לרהיטים ופריטי עיצוב יוקרתיים לבית שנערכה במרץ השנה, זכו השטיחים של סוניה ווינר בפרס איגוד מעצבי הפנים האמריקאיים. במגזיני הלייפסטייל הם מככבים מאז פתחה את הסטודיו שלה לעיצוב שטיחים אמנותיים בהמפסטד, אנגליה, לפני כשש שנים.
בהכשרתה ווינר היא מעצבת גרפית, ובמשך 12 שנים היא הייתה בעליו של סטודיו לעיצוב גרפי. כשגילתה את החדווה שמזמן לה צילום פורטרטים, סגרה את הסטודיו והחלה לעסוק במקצוע החדש שהתאהבה בו, ושבו היא עדיין שולחת יד מפעם לפעם. לעיצוב השטיחים התגלגלה כאשר גלריה אראם הלונדונית הזמינה אותה לעצב שטיח לתערוכה 40AD. "כשראיתי את עיצוב הנייר הקטן שלי מתורגם לשטיח צמר בשלושה ממדים, נוכחתי לראשונה בהשפעה הגדולה שיש לשטיח ביצירת האווירה בחלל ובתרומה שלו לאקוסטיקה, ורציתי ליצור עוד במדיה הזאת".

קליידוסקופ, השטיח הראשון שעיצבה, נבחר להפתעתה כמועמד לפרס "אל דקור". בקשות לעיצוב שטיחים החלו לזרום וכך, היא מספרת, נולד עסק חדש.

את המוכר ביותר מביניהם – "בעקבות מאטיס" – שטיח א-סימטרי שהוא קולאז' של צורות גאומטריות חופפות ב-26 צבעים, עיצבה בהשראת מגזרות הנייר של אנרי מאטיס. עם היוצרים שמהם היא שואבת השראה היא מונה גם את הפסל הנרי מור; פיקסו; מיה איסולה, מעצבת הטקסטיל שהצעידה את מרימקו למה שהיא; ויוויאנה טורון בולו-הובה, מגדולות מעצבות התכשיטים בשוודיה במאה ה-20; אמנית האופ-ארט הבריטית ברידג'ט ריילי; האדריכלים רנצו פיאנו ותומס הת'רוויק; והמעצבים קארים ראשיד ורון ארד.
שטיחי המשי הייחודים המוצעים במהדורות מוגבלות מיוצרים בעמק קטמנדו. שם, היא מספרת, השכילו הנפאלים להטמיע טכנולוגיות דיגיטליות חדשניות שמאפשרות לתרגם דוגמאות מורכבות לתהליך הייצור הידני. שטיחי הצמר מיוצרים מצמר ניו-זילנדי בכפר הודי בפאתי ורנאסי. את סדרת השטיחים החדשה שלה תשיק ווינר בספטמבר הקרוב במסגרת פסטיבל העיצוב של לונדון במתחם דיזיין ג'נקשן, שיתארח גם הפעם בחלליו של הבניין ששימש בשנות ה-60 למיון הדואר בניו אוקספורד סטריט בלב הוותיק של לונדון. (כתיבה: סיגל נמיר)

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Kaleidoscope by Sonya Winner

Kaleidoscope by Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

Sonya Winner

 

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update