שמח בחלקו

Aleph Catalog by Nir Tober

Aleph Catalog by Nir Tober

מסרים אופטימיים ואושר תמידי: העיצוב החודשי המתחלף שלנו

עם בואו של חודש מאי התחיל השרב הגדול, ואפשר לומר שהרקע החדש שלנו בא לנו טוב כמו קרטיב קפוא ביום חם ומהביל. לעיצוב הצבעוני והשמח אחראי הפעם המעצב ניר טובר, שמאז סיום לימודיו במחלקה לתקשורת חזותית בשנקר ב-2010 בילה את זמנו בעיתונים, בסטודיואים למיתוג ובחברות הייטק, ובין השאר עיצב את הלוגו הטיפוגרפי והמקסים של גלריה צדיק היפואית ואת הקטלוגים של בית הספר לאמנויות של מוזאון תל אביב. כיום טובר חבר בצוות המעצב ומאפיין את תוכנת הניווט waze. את הגיגיו תוכלו למצוא באנטייטלד, ואוסף מוקפד של השראות – בבלוג הטאמבלר שלו.

העיצוב הפשוט והגאומטרי של טובר מזכיר לנו אמנים שזה אך פגשנו בפסטיבל פיקטופלזמה, כגון סו דוקסן ההולנדית וצמד המעצבים FriendsWithYou.

נראה שהשילוב של תחכום רעיוני וסגנון פשוט וצבעוני מצליח למשוך אליו קהלים בוגרים וצעירים במידה כמעט שווה. האם זהו טרנד חדש? בעינינו יש כאן סגנון שהוא מעבר לטרנד ובטח שלא חדש. אפשר לומר שבהופעתו הנוכחית, הסגנון שטוח ומינימלי במיטבו, כשההפשטה אינה גאומטרית לחלוטין אלא מאזכרת חומר או כלי ציור, תחושה שאפשר למצוא גם בגופן המתארח אצלנו החודש.
לעיצוב השמח של טובר שידכנו את פונט "ארטיק" של מעצב שמח לא פחות, דני מירב (הטייס), הידוע בזכות טביעת העכבר הפשוטה והמסוגננת שלו, ואשר עם השנים נעשה מזוהה כמעט לחלוטין עם מסרים אופטימיים ואושר תמידי. גופן "ארטיק" הוא גרסה בעלת תחושה קליגרפית של גופן קודם שלו, "קרטיב", ובמיוחד במשקלו השמן הוא מאזכר מסורות טיפוגרפיות ישנות וציור ידני של שלטים, מלאכה שנדיר למצוא בימינו, במיוחד בעברית. הטייס עסוק לאחרונה במיתוג כל המסעדות הקטנות והשוות של תל אביב, אבל הכי שווה בעינינו להשיג את המדבקות, הסיכות והפוסטרים המעוצבים שלו בחנויות עיצוב שונות, כמו למשל אסופה.

Tzadik gallery by Nir Tober

Tzadik gallery by Nir Tober

Design by Sue Doeksen

Design by Sue Doeksen

Design by FriendsWithYou

Design by FriendsWithYou

Artik font by Hatayas

Artik font by Hatayas

reDesign by Nir Tober

reDesign by Nir Tober

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update