דינמו ארט

Ido Shemi,

Ido Shemi, "ELVIS IS ALIVE", Stained Glass Mosaic, 112 x 113 cm, 2009

ביום חמישי, 16.10.14, תיפתח תערוכת פופ-אפ של האמן עידו שמי כחלק מאירוע מיני פסטיבל של "התדר" במתחם Bloom בתל אביב. התערוכה תוצג במשך יומיים בלבד והיא הזדמנות להתוודע לעבודתו של שמי בפסיפס, הולוגרמה, קופסאות אור, הדפסים ופסלים.

שמי פועל בתוך עולם האמנות ומחוצה לו. מיצבי ענק שלו הוצגו במוזאון ישראל, מוזאון תל אביב והמוזאון לאמנות עכשווית בשנגחאי, ופסליו הוזמנו ונרכשו למשחקים האולימפיים בבייג'ין ב-2012.

במקביל הוא זכור כמי שהקים וניהל אמנותית את המועדון התל אביבי "דינמו דבש", שאיגד אמנים פלסטיים, מעצבים ומוזיקאים מישראל ואירופה, והפך לסמל ולמרכז של תרבות ואמנות צעירה, חוץ-ממסדית.

יצירתו בונה איקונות תרבותיות המשקפות את רוח הזמן, בז'אנר הלואו בראו (low brow) של הפופ-ארט הסוריאליסטי, או במילים פשוטות, כזה שלא מחייב את הצופה לכתוב דוקטורט כדי להבין מה הוא רואה. היא מאופיינת במוטיבים אנושיים אוניברסליים על מנעד רחב שבין רגשות כקנאה או מלנכוליה לבין תמות של חופש בחירה והערך התרבותי של כדורגל. המרחב המנטלי שלהן נע בין תחושה של דחיפות גדולה להומור, ויוצר איזון מתוח והזדהות המאתגרים הפרדות בין גבוה ונמוך, עצוב ושמח, ציני ורומנטי, ילדותי ובוגר, פרוזאי ופיוטי.

שמי מרכיב מרחב אוטופי משלל דימויים ומצבים הלקוחים מעולם תרבותי עשיר, הכולל מרחבים אורבניים של ניו יורק, תל אביב ולונדון, מסיבות אסיד, תקשורת כתובה ואלקטרונית, תרבות פופולרית, תרבות רחוב ואלמנטים כקעקועים וציורי קלפים.

יצירתו מציגה את ישראל כקיבוץ חדש בעל מאפיינים יהודיים, חברתיים ועממיים, וכחברה המתפרקת ממטעניה השליליים ומצמיחה באירוניה את האפשרויות המשיחיות והחברתיות המשחררות שלה. בשפה אמנותית מקורית ומובהקת, שמי יוצר גוף עבודה המקפל מוטיבים אישיים עם תיעוד מתמשך וחקירה אובססיבית של דרך חיים, של תרבות ושל תקופה.

הפסיפסים עשויים אבני זכוכית צבעונית, ובולטים בהם הקו העדין והמפותל, הדימוי הנפחי (אפקט שקשה להשיג בטכניקת פסיפס) והשימוש בטקסט. יחד עם עבודת חיתוך מוקפדת וגימור קפדני הם יוצרים איזון מורכב בין כאב והומור.

סדרת ההולוגרמות "תעתועים דמוגרפיים" נעשתה כמחווה נוסטלגית לגלויות הנוף בתלת-ממד שהיו נפוצות בשנות ה-60 וה-70, והיא מציגה סדרה של סיטואציות סוריאליסטיות משעשעות, עולם צבעוני דחוס ורב-שכבתי של הווי עכשווי.

16-17.10, יומיים של הופעות חיות במתחם Bloom, הרצל 172, תל אביב
כרטיסי כניסה בכמות מוגבלת ב-50 שקלים. לפרטים נוספים

Ido Shemi, "THE FREEDOM OF CHOICE" – 3d lenticular hologram, 2010, 60 x 80 cm

Ido Shemi, "THE FREEDOM OF CHOICE" – 3d lenticular hologram, 2010, 60 x 80 cm

Ido Shemi, "FLASH (TIME SQUARE)" - 3d lenticular hologram, 2010, 60 x 80 cm

Ido Shemi, "FLASH (TIME SQUARE)" – 3d lenticular hologram, 2010, 60 x 80 cm

Ido Shemi,

Ido Shemi, "COLONEL GREEDY" - Mixed Technique, 59 x 85 x 56 cm, 2005

Ido Shemi,

Ido Shemi, "The Alchoholist", Stained Glass Mosaic, 120 X 105 cm, 2010

Ido Shemi,

Ido Shemi, "Koi Va`avoi", Stained Glass Mosaic, 125 x 90 cm, 2007

Ido Shemi,

Ido Shemi, "SNAKE & DAGGER", Stained Glass Mosaic, 112 x 93 cm, 2009

Ido Shemi,

Ido Shemi, "THE BOSS BOX" - Mixed Technique, 50 x 50 x 56 cm, 2005

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update