חזרה למעלה

העיר התחתית, חיפה

בטיול באזור המתחדש של העיר התחתית בחיפה מתגלה סצנה הולכת ומתהווה של עיצוב, אמנות, אוכל ושוק פשפשים מדליק

OneDuo

לאחר שעיצבו פריטי ואן אוף לבוטיקים ובתי כלבו נבחרים בעולם, אליק ערב ויפעת כץ-ערב מציעים ליין חדש במחירים נגישים של תיקי החתלה שיקסמו לכל מי שנסחב רוב היום עם מיטלטליו.

שוק הרוכלים

בימי שבת וראשון מתקיים לאורך רחוב אלקלעי "שוק הרוכלים", ובמעלה הגבעה הסמוכה פועל חלק נוסף של השוק, ובו ערב רב של פיצ'פקעס.

חפצים יפים יד שנייה

מבחר אקלקטי של כלי בית, חפצי נוי וריהוט יד שנייה וּוינטג' מתקופות שונות, שאספה בעלת החנות בארץ, ברחבי אירופה ובארה"ב.

מפעם

פריטי וינטג', עתיקות ויד שנייה מאירופה שנבחרו בקפידה על ידי בעלות החנות. תוכלו לרהט כאן בית שלם או לצאת עם מזכרת קטנה מפעם.

פיצה לינגה

פיצות מצוינות עם תוספות צמחוניות. בונוס: פינת תקליטים הפתוחה לשימושם של באי המקום. לא כשר.

כולא

מסעדת השף עודד חצבני מציעה פרשנות אישית למטבח ישראלי-ערבי ותפריט המבוסס על חומרי גלם טריים מהשווקים הסמוכים ומנות שיוצאות מטאבון גדול במקום. לא כשר.

שתיים סוכר חום

בית קפה קטן וביתי, מרוהט בפשטות כובשת ברהיטי רטרו ומגיש תפריט מצומצם אך רענן של כריכים וסלטים. מומלץ לתפוס מקום על הספסל בחוץ ולספוג מהאווירה המקומית והווי השוק.

שער 3

חנות-גלריה לתצוגה ומכירה של אמנות פלסטית במחירים נגישים, המנוהלת על ידי האמנים המציגים ומקדמת את קהילת האמנים המקומית.

ביסטרו וניה

את גל ההתחדשות הקולינרית בחיפה פתח ביסטרו וניה, שמבקש לתת ביטוי לעושר וההווי הקולינרי של חיפה. כך תמצאו במקום מנות מחווה לשווקים והאיטליזים הוותיקים בפרשנות עכשווית, וליד האוכל תוכלו לשתות יינות בוטיק או שפריץ רומני – שיעטוף אתכם בנוסטלגיה.

Sheyne

זריקה של צבע ואופטימיות תקבלו בחנות של סטודיו העיצוב שיינה, המתמחה בעיצוב בפרספקס. תוכלו למצוא שם מתלים שונים, מגנטים, קישוטים למסך המחשב או עגלת התינוק, כשתוספת אמרות השפר שמתלוות אליהם הופכת את הפריטים למתנה אידיאלית וקולעת.

Work & Shop

סטודיו Work & Shop הוקם על ידי שלוש מעצבות: שלי כלאכודה – מעצבת תכשיטים למותג Cuda jewelry, ליר שטרן – מעצבת אופנה תחת השםThings by Lir Stern, וקים דרור – בעלת המותג  Kimka, המתמחה בצביעות אינדיגו מסורתיות ובעיצוב אופנה ואביזרי טקסטיל ברוח זו. השלוש חולקות חלל עבודה משותף, מה שמוביל לסביבת עבודה מפרה ושת"פים מעניינים.

ספרים וחפצים

איתמר לוי הוא שם דבר בקרב אנשי ספר ואספנים, ומוכר לרבים כמאתר ספרים נדירים. בחנות, שמהווה את בסיס האם לפעילותו והועתקה מזיכרון יעקב למתחם השוק הטורקי בעיר התחתית, קיבצו הוא וסמדר בת זוגו ספרי ילדות נוסטלגיים, ספרי אמנות נדירים וביוגרפיות וגם צילומים ישנים, ריהוט, טקסטיל ותקליטים מפעם.

Alt Neu Made

מעצבת האופנה הילה שמש יוצרת ומוכרת באותו חלל בייסיק מתוחכם בקו נקי ומינימליסטי ברוח ה"סלואו פאשן", המקדשת ייצור מקומי ואיכותי בכמויות קטנות.

קפה פלמר

קפה פלמר הוא מסוג המקומות שהייתם שמחים להיתקל בהם ברחוב צדדי בכל אחת מבירות העולם. הקפה מציע מבחר מדויק של מנות: כריכים, סלטים ומאפים, עשויים במקום, טריים ואיכותיים.

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את העדכונים האחרונים מהמדריך ישירות למייל עם Redesign Update

על המפה: העיר התחתית, חיפה

בעלי עסקים המעוניינים להופיע במדריך מוזמנים ליצור אתנו קשר