חזרה למעלה

מהשדה לצלחת

תוצרת מקומית מובחרת מיקבים, חוות, מפעלים, משקים וחנויות מכל הארץ

קטיף עצמי אודם

החורף הקר במושב אודם ברמת הגולן ואדמה געשית עשירה מאפשרים בית גידול מושלם לפירות יער. כאן ב-2004 הקימו גדי מונצש, רוני יוסף ובועז רפפורט את המשק, שבו גדלים פירות אורגניים בחגיגה של טעמים וצבע. השלושה גם היו מהראשונים לייבא לארץ את המודל של קטיף עצמי, והיום פוקדים את המקום מדי קיץ אלפי מבקרים.

הדבש של עידו

עידו שחר נשבה בעולמן במהלך לימודיו בפקולטה לחקלאות, ועם בת זוגו דנה הקימו את המכוורת במושב קלחים שבנגב הצפוני. כיום יש להם כ-300 כוורות הפזורות בכל הארץ, והם מייצרים דבש טהור אורגני בעבודת יד, לצד גידולים אורגניים של שום, תירס, נרקיסים וזיתים, שמהם מפיקים שמן זית.

שירת המדבר

בעקבות חלום ישן קבעו נועה וגולן כהן את מושבם במדבר והקימו במו ידיהם חווה המשתרעת על כ-70 דונם ומתמחה בעשרות גידולים אורגניים: צמחי מרפא, צמחי ארץ-ישראל וצמחים מכל העולם, שמהם מייצרים חליטות, תערובות תיבול, תכשירי קוסמטיקה ועוד. במקום מתקיימים סדנאות, סיורים והרצאות.

טחינת אל ארז

מבית מלאכה קטן שפתח ב-1991 אסעד זהר ז״ל בנצרת, ועד למפעל החדש והמשגשג בניהולה של אשתו ג׳וליה, מקפידים לייצר באל ארז טחינה גולמית משובחת על פי מתכון אותנטי שלא שונה כבר למעלה מ-25 שנה, ושהפך את החברה למותג מוביל בשוק הנמכר ברחבי הארץ ובחו"ל.

פתורה

ב-1976 נטעו טובה ושמואל תמיר את כרם הזיתים הראשון במושב שדה משה שבחבל לכיש. 30 שנה אחר כך ממשיכים בנם ונכדם את המורשת החקלאית עם המותג פתורה, שמביא את טעמי התוצרת המקומית – דבש, יין וגולת הכותרת – שמן זית משובח ועטור פרסים.

מבשלת שריגים

מבשלת בירה ומרכז מבקרים בכניסה ליישוב שריגים בעמק האלה. עופר רונן ואוהד אילון, שהקימו את המקום, הגיעו מעולם היזמות וההייטק, והתאהבו בתחום. במבשלה הם מייצרים שבעה סוגי בירות, בשתי סדרות בוטיק זוכות פרסים – "עמק האלה" הקלאסית ובה בירות חיטה, ו"רונן", ובה פרשנות לסוגי בירה וטעמים ייחודיים.

פסטה דלה קזה

במפעל המשפחתי שהקים משה בראל ב-1988 בכפר סבא מייצרים פסטה טרייה על פי מתכונים אותנטיים שלמד משה באיטליה. הקמח מגיע מארץ המגף ונטחן בטחינה מיוחדת, הביצים טריות מהמשק והגבינות מהמשובחות בארץ ובעולם. במפעל מייצרים גם רטבים, פוקצ'ות, פשטידות ועוד, ומוכרים בסניפים ובחנויות נבחרות.

יקב שורק

יקב שורק, מיקבי הבוטיק הראשונים בארץ, נוסד ב-1994 על ידי יוסי וחלי שחם, הוריו של ניר, הבעלים והיינן הראשי. נוסף על קולקציית יינות שנבחרת בקפידה מדי שנה, פועל ביקב מאז פתיחתו בית ספר ליין שכבר הכשיר אלפי בוגרים שהשתלבו בתחום ואף הקימו למעלה מ-100 יקבים. ביקב מתקיימים סיורים וטעימות.

חוות קורנמל

על גבעה הצופה אל הנוף המדברי בהר הנגב, באמצע הדרך בין באר שבע למצפה רמון, הקימו ענת ודניאל קורנמל חווה ובה דיר עזים, מחלבה ומסעדה המגישה אוכל על טהרת גבינות הבית, שמקור ההשראה להן הוא בעיקר צרפת, שם התמחה דניאל בגיבון.

חוות הבופאלו

מאז הביאה משפחת טרייסטר לארץ את עדר הבופאלו הראשון מאיטליה ב-1995 זרם הרבה חלב במחלבה הקטנה, שהפכה לחוות הבופאלו הוותיקה והמובילה בארץ. בחווה מייצרים גבינות מגוונות, החל בקלאסיקות מהמטבח האיטלקי כמו ריקוטה ומוצרלה, דרך יוגורט ועד פרשנות לגבינות מקומיות.

קסם הפטרייה

משפחת צוריאל הקימה במושב עולש חווה חלוצה בתחומה בארץ, המתמחה בגידול פטריות אקזוטיות כמו ארינג'י, שיטאקה, שימאג'י ועוד, בתהליך המשלב טכנולוגיה מתקדמת ומנוהל על ידי ביולוג. מלבד היותן מבוקשות בעולם הקולינריה, הפטריות ידועות גם בתכונות ריפוי ובערך תזונתי גבוה.

משק שוורצמן

פירות טרופיים כפפאיה, אנונה ופסיפלורה, ולצדם פטל, תות שדה, פירות הדר וירקות מושלמים לסלט מרענן ובריא, תמצאו במשק שוורצמן במושב נטעים. מדי שבוע זורעים שם כמה ערוגות, ובבוקר נקטפת התוצרת ומגיעה טרייה היישר אל החנות הממוקמת במשק. אפשר להזמין גם במשלוח הביתה.

גינה אורגנית

גינת ירק שהקים אודי כספי בשאיפה להביא ללקוחותיו ירקות ופירות טריים ממשק המיטיב עם הסביבה ומייצר מקומות תעסוקה. בחנות הצמודה למשק נמכרת התוצרת של אותו יום (ואם צריך, יוצאים לקטיף נוסף) לצד תוצרת של מגדלים נוספים, ובימי שישי יש גם לחמים, תבשילים ועוגות.

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את העדכונים האחרונים מהמדריך ישירות למייל עם Redesign Update

על המפה: מהשדה לצלחת

בעלי עסקים המעוניינים להופיע במדריך מוזמנים ליצור אתנו קשר