חזרה למעלה

אוכל רחוב

בחירת המערכת: ביפו-תל אביב, חמישה מקומות שלוקחים בהליכה פלוס קינוח

חומוס עלי קרוואן

המפורסם בתחום הצפוף של חומוסיות מעולות, חומוס עלי קרוואן (אבו-חסן) מציע תפריט מצומצם, אכילה בדוחק ושעת סגירה מוקדמת ("עד שנגמר"), אבל התור הארוך המשתרך מדי יום בכניסה לסניף המקורי ברחוב הדולפין, לא משאיר מקום לספק: ביקור ביפו לא יהיה שלם בלעדיו, או בשני סניפיו הסמוכים לשוק הפשפשים, ברחוב שבטי ישראל 14. לאחרונה נפתח גם סניף בשרונה מרקט, תל אביב.

החנות של הדייגים

בחנות הדגים הוותיקה שבמזח הדייגים בנמל יפו, תוכלו לקבל באופן מפתיע את הגרסה השווה בעיר לפיש אנד צ'יפס ממבחר משתנה בהתאם למה שהביא הים. הטריות – ללא תחרות, המחירים –שווים לכל נפש, והנוף – הים התיכון במלוא הדרו ובריזתו.

המלבייה

טברנה קטנה במרכז רחבת הרוכלים בשוק שהחזירה את המלבי לסדר היום. כמו בסניף הראשון ברח' אלנבי 60 בתל אביב האווירה כאן עליזה, הבירה נשפכת כמים, ובערב נערכות במקום הופעות של הרכבי אינדי. המלבי הקרמי המשובח מגיע בגרסה חלבית או טבעונית, ברוטב ורוד זרחני קלאסי ומתוק או ברוטב לימון והל ותוספות נדיבות של בוטנים או קוקוס.

דים סאם

סלסילת אידוי מהבילה בפינת רחוב השומר ובה מבחר דים סאם מפתה, תגרום לכם להתבלבל ולהרגיש לרגע במקום אחר. אם אוכל אסייתי הוא כוס הסאקה שלכם, לאורך השוק תוכלו ליהנות ממגוון פנינים ממטבח זה וכן להצטייד במרכיבים בחנויות ובדוכנים המתמחים.

דייבוצ'קה

אם גם אתם מאמינים שארוחה מושלמת היא כזו שאפשר לדחוס לתוך סנדוויץ', אז דייבוצ'קה – המזנון של קרן אדם – הוא המקום בשבילכם. לצד כריכים מושקעים, תמצאו סלטים, משקאות חמים ומאפים.

ויטרינה

אוכל רחוב מושלם עם המבורגרים, נקניקיות וצי'פס פריך שתפסו שם שמצדיק את התורים המשתרכים. המקום בבעלות נתי מנשה, שאחראי על המבורגר באטלר שהפך למנת הדגל של המקום ומורכב מנתח צוואר בקר מיושן, אמנטל, רוקפור ובצל מקורמל. לצעירים בקיבתם!

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את העדכונים האחרונים מהמדריך ישירות למייל עם Redesign Update

על המפה: אוכל רחוב

בעלי עסקים המעוניינים להופיע במדריך מוזמנים ליצור אתנו קשר