כוכבת שבתאי

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

גובלנים, בובות פורצלן ומוזאון קיטש קטן: ראיון עם ענבר שבתאי

ענבר שבתאי היא בוגרת תקשורת חזותית במנשר, שעם סיום לימודיה נסעה לברלין כדי להתמחות בחברת המשחקים Crowdpark, וכיום היא מאיירת ומעצבת עצמאית המתגוררת ביפו. בחודש שעבר היא השתתפה בפסטיבל פיקטופלזמה המתוקשר, שם היא לכדה את עינינו. תפסנו איתה שיחה.

היי ענבר. תוכלי לתאר לנו את הסגנון שלך?
הסגנון שלי הוא איור וקטורי ששם את הדגש בעיצוב דמויות. הוא קיטשי ומתוק ונראה ממבט ראשון ילדותי ותמים, אבל מכיל בתוכו עולם מורכב יותר.

איך נראה תהליך העבודה שלך?
הטכניקה שאני משתמשת בה משתנה מפרויקט לפרויקט, אבל אני תמיד מתחילה בסקיצות ידניות. אני מרגישה שזה מאפשר לי להכניס את הזרימה והחופש של איור ידני לתוך העבודה, גם אם מדובר באיור דיגיטלי. בכל פעם שאני עובדת על איור וקטורי אני מגלה מחדש את הצד האובססיבי שלי, לפעמים אני מבזבזת זמן יקר על שיפור דקויות שגם עין מקצועית לא תשים לב אליהן.

ראינו שאת עושה גם גובלנים מתוקים במיוחד. איך עלה הרעיון לחזור לתחביב הוותיק הזה?

הגובלנים באיוריי הם עבודה בהמשכים בהשראת סבתא שלי. לסבתי לא היו צעצועים כילדה, כנראה זו הסיבה לכך שהיום יש לה אוסף מרשים של בובות פורצלן, גובלנים ופירות מפלסטיק. כילדה הרגשתי שביתה הוא מוזאון הקיטש הפרטי שלי.

מהם מקורות ההשראה שלך?
בנוסף לסבתא שלי, צעצועים ופיקטופלזמה אני שואבת השראה גם ממשחקים, בעלי חיים, ספרות רוסית ואמנים שהצליחו ליצור עולמות חדשים ומרגשים, כמו שיגרו מיאמוטו, ניית'ן ג'יי, דייוויד אוריילי ופנדלטון וורד.

חזרת לא מזמן מפסטיבל פיקטופלזמה, וגם השתתפת ב"אקדמיה" שלהם באוקטובר האחרון. תוכלי לתאר לנו קצת את החוויה?
Pictoplasma Academy הוא פרויקט בן שמונה ימים של סדנאות והרצאות עם מעצבי דמויות מוכשרים, האבות המייסדים של אמנות זו. לפרויקט התקבלו 40 מעצבים מיותר מ-20 מדינות, ואני זכיתי להיות ביניהם. הוזמנו להציג בתערוכה קבוצתית בפסטיבל במאי, ומבחינתי זה היה לא פחות מחלום.

פרויקט אהוב עלייך במיוחד?

הפרויקט שאני עובדת עליו בכל זמן נתון הוא המועדף עליי, אבל אחד הפייבורטים הוא "חיות מרדניות" – ספר על צמחונות, טבעונות ותעשיות המנצלות בעלי חיים, שעשיתי כפרויקט גמר.

ניסיתי להעביר בו מידע ביקורתי באופן לא מטיף אך גם לא מתנצל. הספר המאויר מכיל מידע, סיפורי בריחה של בעלי חיים שניצלו, מתכונים מקוריים ואינפוגרפיקה.

פרויקט חלומות?
עבודת החלומות שלי היא עיצוב דמויות לסרטי אנימציה ומשחקים. הייתי רוצה גם לעצב צעצועים, טקסטיל ובובות פורצלן. לאתר המאיירת

 

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

Inbar Shabtai

לארכיון הניוזלטרים

קבלו את כל העדכונים החמים ישירות למייל עם Redesign Update