אנא אשרו צפייה בתמונות כדי ליהנות מהודעה זו. הניוזלטר לא נראה מהמם? הקליקו כאן לצפייה בדפדפן

YOY TOKYO

מנורה שהצל שלה מאיר, מנורה שמרחפת כמו היתה בלון הליום ומנורת מראה עם זכוכית מגדלת הם חלק מגופי תאורה יצירתיים ומסקרנים בעיצובם של נאוקי אונו ויוקי יממוטו, צמד מעצבים שפועל בטוקיו תחת השם YOY – ויו, כמה שזה יפה.  

יוצקת משמעות

״אמנות היא כמו הוראה, יחסים בין בני אדם או הורות – את עושה מה שאת יכולה, ומקווה שתהיה לזה השפעה״, החוקרת והמעצבת פרופ' עינת לידר, מי שעמדה במשך שמונה שנים בראש המחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל בראיון.  

ציורי שיר

מעטים יכולים לזקוף לזכותם תרומה לשדה התרבות כמו המשוררת, הסופרת והאמנית אתל עדנאן, ילידת 1925, שנולדה וגדלה בביירות, למדה פילוסופיה בסורבון, בהרווארד ובברקלי, ועושה אמנות פוליטית, חברתית, פמיניסטית והומניסטית, כשבאמתחתה ארגז כלים אסתטי ומגוון.

השכלה חמה

״רצינו ליצור סביבה שתתייחס לסטודנטים כאל אזרחי העולם", מסביר ניקו אליוט, מנהל העיצוב בסטודיו Macro Sea הניו יורקי שעיצב קמפוס אקדמי בשכונת קרויצברג בברלין. מבחוץ הוא עוד בניין ברלינאי טיפוסי, אך כשנכנסים אל החצר נגלה הלב הפועם - מבנה מפעל משוחזר יפהפה וחללים מוארים ונעימים.

לכבוד חג האורים - תזכורת לסדרת כתבות מאירת עיניים - אורות הנאון: כתבה ראשונה בסדרה

מוזאון +M שיפתח ב-2017 בהונג קונג, השיק תערוכה מקוונת בשם NEONSIGNS.HK, המוקדשת לשלטי הנאון המפורסמים של העיר. בפרויקט גלריית צילומים ואיורי הכנה של שלטי נאון בולטים ומוכרים, שהפכו לחלק מהנוף העירוני של הונג קונג, ווידאו ארט של אמנים מקומיים, מפה שעל גביה מצוינים מיקומים של שלטים שונים, וציר זמן המפרט את התפתחות הנאון בעיר.

נאון ריאליזם: כתבה שנייה בסדרה

בתחילת דרכם שימשו אורות הנאון ככלי פרסומי, אך במהרה נוכסו על ידי אמנים בשל אורם השונה כל כך מהאור הטבעי אותו חגגה מסורת הציור של סוף המאה ה-19, ובעיקר בשל זיקתם לערכים המשתנים במהרה של המודרניות והאורבניזם. "תכונתו של הנאון לדבר את השגרתי והמסחרי, משמשת את האמן לגשר על הפער שבין היומיומי לטרנסצנדנטלי", טוביאס ברגר, במסע בעקבות אורות הנאון באמנות.  

שפת נאון: כתבה שלישית בסדרה

ב-1972 פרסמו האדריכלים רוברט ונטורי, דניס סקוט וסטיבן אייזנור את מחקרם המשפיע "לומדים מלאס וגאס". בתחום ששלטה בו האסכולה המודרנית, מחקרם היה הראשון בסדרת עבודות שבחנו סגנון אדריכלות מקומי המוגדר לא על ידי צורות ובנייניים, כי אם על ידי התקשורת הטקסטואלית והחזותית במרחב. על שלטי העיר כאלמנט אדריכלי ונופי.  

לאלף את הנאון: כתבה רביעית בסדרה

השימוש בנאון בקולנוע, כמו גם התפשטותו המהירה ברחובות ערים ברחבי העולם, החליף את מחשכי הלילה בזוהר מלאכותי, המגלה את הנסתר והנחבא מהעין. במובן זה, "מטרופוליס" סימן את תחילתו של "אפקט הנאון" כעולם דימויים שמתייחס למלאכותי, עתידני. הבמאי כריסטופר דויל על צילום בעולם של נאון.

העדכון השבועי של Redesign Magazine
מגזין בנושא אדריכלות, עיצוב ואמנות בחסות מטבחי רגבה
בקרו באתר המגזין
עקבו אחרי Redesign בפייסבוק

הסרה מהרשימה
עדכון פרטים
הרשמה
מטבחי רגבה

חברי מערכת: אורי טור, דניאל שכטר, הדס יוסיף-און, טל מר, סיגל נמיר, רוני שני

עורכת : אור ארנסט
עורכת משנה: שירי פורר
ניהול אמנותי: מאיר סדן